Patarimai vartotojams

Bendrojoje paieškoje pavyzdžiai pateikiami įprasta rašyba, įvairūs pasikartojimai, kalbos riktai, mykimai čia praleidžiami. Tekstą skaidant į frazes atsižvelgta į pauzes ir intonacijos pokyčius.

Paieška bazėje nesudėtinga.

1. Paieškos langelyje surinkite ieškomą žodį.

2.1. Suvestinėje bus pateikti šio žodžio prozodiniai variantai, pavyzdžiui, ieškote žodžio pamato. Tai gali būti daiktavardžio pamatas vienaskaitos kilmininkas (pãmato) arba veiksmažodžio pamatyti esamojo laiko trečiasis asmuo (pamãto). Suvestinėje pateikiami abu variantai (jeigu jie yra bazėje) ir galima rinktis kurį nors vieną iš jų (pažymėti langelį ties ieškomu variantu) arba abu (pažymėti langelius ties abiem variantais arba pažymėti langelį Žymėti visus). Greta pavyzdžių suvestinėje matysite ir jų dažnumą bazėje.

2.2. Jei norite susirasti kelias to paties žodžio formas ar giminiškus žodžius, galite naudotis specialiu ženklu *. Pavyzdžiui, norėdami surasti žodžių su šaknimi krant-, turite surinkti *krant*. Suvestinėje bus pateikti visi bazėje esantys žodžiai, pvz.: krantą, krantų, pakrantės.

3. Pavyzdžiai suvestinėje pateikiami Palemono šriftu. Todėl, jei nematote kirčio ženklų, įsidiekite Palemono šriftą.

4. Paieškos rezultatų lape pateikiami visi rasti ieškomo žodžio pavartojimo atvejai (konkordansas), išrikiuoti abėcėlės tvarka (jeigu pasirinktos kelios žodžio formos ar keli žodžiai) ir atsižvelgiant į prozodinius vienetus (kirčio vietą ir priegaidę). Rasti žodžiai pateikiami kartu su fraze, kurioje jie pavartoti.

5. Vartotojai gali pasiklausyti, kaip buvo ištartas ieškomas žodis (ties žodžiu spustelėkite pelės klavišą). Jeigu norite išklausyti visą frazę, spustelėkite mygtuką Klausyk.

6. Iš pateikto konkordanso galima tiesiogiai pereiti prie kito žodžio paieškos. Pavyzdžiui, frazėje Visi vaikai, sėdėdami ant kranto, draugiškai čiauškėjo sudomino žodžio sėdėdami vartojimo pavyzdžiai. Tada reikia su pele spustelėti ties šiuo žodžiu ir bus pateiktas naujas konkordansas.